yg_logo

YG YANGIN SİSTEMLERİ

Yeni nesil yangın söndürme maddeleri içerisinde, etkili yangından korunma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için yepyeni bir ürün mevcut. Ekonomik ve tamamen ekolojik: Kuru toz kategorisine ait söndürücülerde kullanılan söndürücü bir madde olarak sınıflandırılabilecek potasyum aerosol kullanılır.Tanımlamak gerekirse, aerosol gazlı ortamda havada asılı duran katı ya da sıvı parçacıklardan oluşan bir sistemdir.

yg_urun_1

OTOMATİK VE TAŞINABİLİR YANGIN SÖNDÜRME TOPU

Otomatik Yangın Söndürme Topu çıkan yangın alevinin cihaz (top) ile temas ettiği anda kendiliğinden patlayarak yangına müdahale edip, yangını söndürür. Yangın Topu kendiliğinden aktif olduğundan, yangın söndürmede kullanılan diğer tekniklere göre, çok daha basit ve hızlı bir şekilde sonuç verir. Böylece olası can ve mal kayıplarının önüne geçer. Bilindiği üzere gerçek bir yangın durumunda insanlar çoğunlukla panikler ve şaşırırlar, yangın söndürme topunun gerek kullanım kolaylığı, gerekse de hafifliği, insanların bu panik ortamında doğru ve etkin yöntemi kullanarak hızlı bir biçimde sonuç almalarını sağlar.
Yangın Topu, basit bir şekilde elle taşınabilir cihaz olarak, yangın çıkan yere, aleve fazla yaklaşmadan topun atılması/yuvarlanması/bırakılması veya yangın ihtimali olan yere yada yerlere önceden monte edilerek kullanılır. Çıkan yangın alevinin cihazla (topla) ile temas ettiği anda, Yangın Topu 3-5 saniyede çalışır. Kendiliğinden otomatik olarak patlayarak (çevreye-insana asla zarar vermeden) devreye girer. Etrafa yaydığı kuru kimyasal ile yangını boğup anında 8.3 m3 bir aleve müdahale eder.
Otomatik Yangın Söndürme: Yangın Söndürme Topu yangın anında manüel (elle) olarak kullanılabildiği gibi, yangın ihtimali olan yere ya da yerlere önceden monte edildiğinde, otomatik olarak patlayarak yangına müdahale eder.

Alarm: Yangın söndürme topu aktif hale geçtiği anda işitilebilir bir ses yayarak alarm niteliğinde insanları uyarır.

Hafif: Topun yaklaşık ağırlığı 1.3 kg’dır. Bu nedenle kadınlar, çocuklar ve hatta yaşlılar tarafından taşınmaya ve kullanıma uygundur.

Kullanım kolaylığı: Basit bir şekilde topun ateşin içine ya da yangın riski taşıyan bölgeye atılması yeterlidir. Hızlı ve etkili sonuç:

Yangın Söndürme Topu alev ile temasa geçtiği andan itibaren 3-5 saniye içerisinde kendiliğinden aktif duruma geçerek yangına müdahale eder.

Emniyetli: Çıkan yangına yaklaşmadan uzaktan müdahalesi ile kullanıcının Alevlerden veya yoğun dumandan zarar görmesini engeller.

Masrafsız bakım: Otomatik Yangın Söndürme Topu 5 yıl süre ile her zaman kullanıma hazırdır. Herhangi bir periyodik bakıma ihtiyaç duymadığından, teknik servis (dolum ve bakım) harcamaları yönünden tasarruf sağlar.

Zararsız Yangın Söndürme Topu çalıştığı zaman etrafına zarar vermez. Çevrecidir, Ozon tabakasına asla zarar vermez.

Termal Dayanıklılık Testi: Ürünümüz 24 saat minimum 85 derecede bir fırında tutulmuştur. Hiçbir şekilde üründe bir sızma, delik ya da tahribat görülmemiştir.

Patlama etkisi testi: 56x56x56 cm ölçütlerinde, 5 mm kalınlığında olan Cam bir kapta. Ürüne yanıcı sıvı döküldü, alev alan yangın topu patladı ve cam zarar görmedi.

Dayanım Testi: Ürüne 5 mm/dakika hızında 10 dakika boyunca 150 kg, lık bir baskı uygulandı. Herhangi bir tahribat oluşmadı.

Düşüş Testi: Ürün 2,5 m. yukarı kaldırıldı ve beton bir zemine bırakıldı. Ürüne herhangi bir tahribat oluşmadı

yg_urun_2

YG AEROSOL GAZLI AKILLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

YG serisi Otomatik Aerosol Yangın Söndürme Sistemi katı yakıtlı Aerosol teknolojisi kullanan yeni sınıf bir sabit yangın söndürme sistemidir. YG Aerosol, elektrik veya ısı ile etkinleştiğinde, mükemmel yangın söndürücü özelliklere sahip olan bir Aerosol üreten basınçsız kap içinde özel katı formülasyonu ile eşsizdir. Aerosol, esas olarak nitrojenden meydana gelen doğal oluşumlu gazların karışımında mikron büyüklüğünde parçacıkların süspansiyo￾nundan oluşur. Etkinleşmesinin ardından YG Aerosol kimyasal ve fiziksel olarak yangına saldırarak korunan alana doğru hızlı bir şekilde ilerler ve neredeyse anında yangını söndürür. Homojen dağılım saniyeler içinde sağlanırken, uzun süspansiyon süresi yangının yeniden alevlenmesini önlemeye yardımcı olur
YG serisi yangın söndürme sistemleri, boru gerektirmemesi, depo basıncı olmaması, katı-hal teknolojisine sahip olması, iletken ve aşındırıcı olmaması gibi özellikler ile nitelendirilebilir ve diğer gazlı sistemler ile karşılaştırıldığında önemli alan ve ağırlık avantajlarına sahiptir.

• Server kabinleri, sistem odaları, yönetim panelleri, rok kabinler, trafolar, panolar, makine daireleri, vb. yerler için yüzde yüz tam koruma sağlayan algılamayı ve söndürmeyi tek bir ünitede birleştiren muhteşem bir ilk müdahale cihazı. 1m3, 2m3 ve 3m3’lük modelleriyle özel olarak tasarlanmış mini seri cihazları, yangını daha ilk çıkış noktasında söndürme özelliğine sahiptir.

• Otomatik kullanım özelliğiyle insansız sahalarda etkin koruma yapar ayrıca manuel ve diğer alarm cihazlarıyla da set edilebilme özelliğine sahiptir. 68 dereceye ayarlanmış cihaz, ortam içindeki ısı seviyesi bu noktaya çıkınca otomatik olarak devreye girer ve gazı ortama boşaltarak oksijen oranını yanma seviyesi altına düşürerek yangını daha büyümeden engeller.

• En önemli özelliği cihazlara kesinlikle zarar vermemesidir.

– Fabrikalar, Depolar – Bilgisayar içi ve Sistem odaları (SERVER)

– Elektrik Trafo ve Panoları

– Kablo kanalları

– Jeneratör odaları

– Akıllı binalar,İş yerleri, Alışveriş Merkezleri

– Hastane, Okul, Yurt, Laboratuvar, Yaşlı bakım evleri

– Makine daireleri-iş makinaları

– Yükseltilmiş döşemeler

– Telekomünikasyon kabinleri

– Hertürlü elektrikli ve elektronik ortamlar

– Deniz araçları – Araçlar

yg_urun_3

YG AEROSOL GAZLI AKILLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Bu kullanışlı model, kabinlerdeki elektrik panelleri ve küçük cihazlar için geniş kullanım olanakları sunar. Hafif ve nere￾deyse hiç yer kaplamayan ve aynı zamanda da kurulumu kolay olan bu ürün, yangın tehlikesine karşı kullandığı çoklu uygulamalar ile müşteriye büyük kolaylık ve kusursuz koruma sağlar.
• Basınçsız kaplar

• Az yer kaplar ve hafiftir

• Elektrik/Elektronik yangın için kullanılır

• Kurulumu ve bakım onarımı kolaydır

• Elektrik, ısı veya manüel yolla ya da herhangi ikisinin kombinasyonuyla çalıştırılabilir

Standart çalışma sıcaklığı 65 o C, 85 o C, 105 o C (istek üzerine daha yüksek sıcaklığa ayarlanabilir) Aktivasyon zamanı Isıl çalışma sisteminin çalışmasından sonra 5 sn içinde

Depolama Serin ve kuru ortamda

Sıcaklık Jeneratörünün Fonksiyonu Belirlenmiş çalışma sıcaklığının altında -20 o C ile maksimum 55 o C arasında

Yangın sınıfı A (sınırlı), B, C ve Elektrik

yg_urun_4

YG AEROSOL GAZLI TAŞINABİLİR YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI PFE-1

Yeni nesil söndürme maddelerinin içinde, etkili yangın önlemenin gerçekleşmesi için yepyeni bir ürün mevcut. Gelişmiş yüksek etkili bir yangın söndürme sistemi olan aerosol ilk kez Rus aeroskop teknolojisinde kullanılmıştır. Hava roketleri için alevsiz katı yakıtın oluşturulmasıdır. Özellikle katı yakıtlar itici güç sağlardı ancak ısı güdümlü füzelere yol göstermek veya ısı radar sistemlerini alarma geçirmek için kuyruk sıcaklığı ve alev yolu sağlamazdı. şimdi, askeri araştırmalardan sivil uygulamalara getirilmiştir. Klasik basınç esaslı yangın söndürücüler ile kıyaslandığında, taşınabilir yangın söndürücünün küçük boyutlu olması, yıllık bakım ve masraf gerektirmemesi, yangını söndürdükten sonra kalıntı bırakmaması, çevre dostu olması, kolay çalıştırılması, emniyetli ve güvenilir olması gibi bir- çok avantajı mevcuttur. İşte bu dünyanın en küçük tanışabilir yangın söndürücü ünitesi, klasik yangın söndürücülerin yerini alabilecek en iyi tercihlerden biridir ve son model yeni bir ürün olarak kullanıcının mutfak, araba, tekne ve garaj gibi yerleşim yerleri YANGINA İLK MÜDAHALEDE yardımcı olur
– Evler – Araçlar,Deniz Araçları            – Mutfaklar – Fabrikalar, Depolar

– Bilgisayar içi ve Sistem odaları             – Elektrik Trafo ve Panoları

– Kablo kanalları                                         – Jeneratör odaları

– Akıllı binalar, İş Yerleri, Alışveriş Merkezleri

– Hastane, Okul, Yurt, Laboratuvar, Yaşlı bakım evleri

– Makine daireleri-iş makinaları            – Yükseltilmiş döşemeler

– Telekomünikasyon kabinleri                – Hertürlü Elektrikli ve Elektronik ortamlar

yg_urun_6

YG MOTORLU ARAÇLAR YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ

YG PYROSOL Seride Kuru Kimyasal Tozlu bu sitemle yeni ürün ile, lokal uygulamalar için geniş kullanım olanakları sunar. Isı ya da manüel dedektörü ile çalışan ABC tozlu cihaz yangını etkili bir şekilde söndürür. Hafif ve az yer kaplayan ve aynı zamanda da kurulumu kolay olan bu ürün, yangın tehlikesine karşı kullandığı çoklu uygulamalar ile müşteriye büyük kolaylık ve kusursuz koruma sağlar.
  • Otobüs ve Motorlu Araçlar
  • İş Makineleri
  • CNC ve Benzeri Makineler
  • Baz İstasyonu ve Antenler
  • Zırhlı Araçlar
Tetiklenme Süresi ≤1s

Standart Çalışma Akımı ≥800mA

Depolama Havalandırılmış, Kuru Ortam, Rutubet: ≤95%

Sıcaklık Jeneratörünün Fonksiyonu Belirlenmiş çalışma sıcaklığının altında -20 o C ile maksimum 55 o C arasında

Yangın sınıfı / : A, B, C ve Elektrik

ÜRÜN KATALOG

YG Yangın Sistemleri

YG yangın sistemi ve ürünleri ile ilgili daha geniş bilgi için ürün katalogunu indirebilirsiniz.
ÜRÜN KATALOG

Kalite Belgelerimiz